FANDOM


E=mc² - polska komedia z 2002 roku w reżyserii Olafa Lubaszenki.

ObsadaEdytuj

Fabuła Edytuj


Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Początek filmu rozgrywa się w jednej z kamienic, gdzie gangster Ramzes i dwóch jego ludzi zmuszają Landrynę, wroga Ramzesa, aby mówił tylko Ramzesowi co się dzieje w jego otoczeniu. Podczas akcji Ramzes rozpoczyna przemyślenia ta nemat paradoksu kłamcy. Równocześnie poznajemy doktora filozofii Maksa, który dorabia pisaniem prac magisterskich na zlecenie. Jedną z jego klientek jest Stella, kochanka Ramzesa.

Pewnego razu Ramzes widzi Stellę z Maksem. Potem nachodzi Maksa i mówi mu, żeby nie zbliżał się do Stelli. Gdy Ramzes dowiaduje się, że Maks tylko pisze dla niej pracę magisterską, postanawia zrobić doktorat i zmusza Maksa, aby mu w tym pomógł. Maks zgłasza całą sprawę na policję, ale Policja nie chce mu nic pomóc i Maks musi ulec Ramzesowi. Podczas nauki Maks i Ramzes między innymi idą do teatru, opery, filharmonii, kina i do siłowni. 9 miesięcy później Maks mówi Ramzesowi, że wyznaczyli mu termin semestru. Potem prosi Maksa, aby gdzieś zabrał Stellę. Podczas zabawy w dyskotece Maks zakochuje się w dziewczynie. Tymczasem Ramzes podkłada bombę w restauracji Arnolda. Stella mówi Maksowi o sobie, mówi też, że Ramzes ma żonę i niepełnosprawną córkę. Maks idzie do domu Stelli, gdzie razem spędzają noc.

Dochodzi do spotkania Ramzesa z Arnoldem. Ramzes zostaje zaproszony przez jednego z rosyjskich gangsterów na spotkanie z Doktorem X, który okazuje się ojcem Ramzesa. Tymczasem w restauracji Ramzesa dochodzi do strzelaniny, w której świadkiem jest człowiek Ramzesa. Wkrótce Ramzes odkrywa, że Stella się przespała z Maksem, tymczasem do restauracji Ramzesa przychodzą ludzie Arnolda, aby rozprawić się z nim. Ramzes przy nieoczekiwanej pomocy Maksa pokonuje wroga.

Nazajutrz Ramzes dostaje tytuł doktora. Podczas ceremonii ojciec mówi mu że ma się zająć gangsterom Wachowskim. Mówi też, że załatwił Maksowi stypendium warte 6 milionów Euro w Brukseli. Potem Maks zrywa pracę w uniwersytecie, a Ramzes postanawia skończyć z gangsterstwem. Na końcu gdy Maks i Stella odlatują, przychodzi do nich Stefan, który mówi, że chce zdać maturę. Daje także im prezent od Ramzesa, w którym się znajduje figurka rzymskiego wojownika (podobna do tej, którą Ramzes zniszczył na początku filmu).


Tu kończą się szczegóły dotyczące fabuły lub zakończenia utworu.


CiekawostkiEdytuj

Linki ZewnętrzneEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.