FANDOM


Disambig Ten artykuł dotyczy polskiej komedii. Możesz zobaczyć także inne znaczenia podanej frazy.


Kiler - polska komedia sensacyjna w reżyserii Juliusza Machulskiego, wyprodukowana w 1997 roku. Opowiada o losach Jurka Kilera - warszawskiego taksówkarza, który został pomylony z groźnym gangsterem. Film doczekał się kontynuacji w postaci filmu Kiler-ów 2-óch.

OpisEdytuj

W centrum Warszawy zostaje zabity gangster Andrzej G Gilotyna wśród ludzi obserwujących to zdarzenie jest taksówkarz Jerzy Kiler który później wozi kierowcę do domu.

Nazajutrz Ferdynand Lipski i Stefan Siara Siarzewski otrzymują połowę banknotu Peso Kolumbijskich które muszą dać w piątek panu Waldkowi w Cargo na lotnisku Okęcie.

Rankiem do kamienicy w której mieszka Jerzy Killer przyjeżdża brygada antyterrorystyczna która została wezwana przez mężczyznę który znalazł w taksówce Kilera karabin z którego zabito Gilotynę, antyterroryści budzą Kilera aresztując go. O aresztowaniu Kilera dowiaduje się dziennikarka Naszej TV Ewa Szańska.

Kilera przesłuchują Komisarz Ryba, Mioduch i prokurator którzy zaskarżają go o to że popełnił wiele morderstw na gangsterach. Kiler nie mając na sobie udowodnić to że jest niewinny trafia do więzienia gdzie zaprzyjaźnia się z współwięźniami.

Dziennikarka Ewa chce przeprowadzić wywiad z Kilerem choć naczelnik więżenia początkowo nie chce się zgodzić, w czasie wywiadu Kiler wymyśla dziennikarce różne historie. Siara oglądając wywiad z komisarzem Rybą dowiaduje się że wśród ludzi współpracujących z Kilerem jest sam Siara, wściekły gangster wyrzuca telewizor do wody.

Współwięźniowie proszą Kilera aby coś zrobił z współwięźniem Uszatem który dokucza innym więźniom, gdy Uszat chce zjeść zupę Kilera, dusi się i traci przytomność, okazuje się że połknął solniczkę.

Gdy Kiler zostaje przewieziony do miejsca odosobnienia nagle konwój zatrzymuje się z powodu pęknięcia pompy paliwowej, gdzie przyjeżdżają ludzie Siary którzy mówią że są z UOP-u i proszą o to aby im dali Kilera, policjanci się zgadzają, gdzie Kiler trafia do willi Siary.

Komisarz Ryba dowiaduje się że Kiler został uwolniony przez ludzi Siary. Tymczasem gdy Kiler bawi się w towarzystwie prostytutek dostaje 2 zlecenia od Siary, pierwsze zlecenie to zabicie dziennikarki Ewy Szańskiej a drugie to zabicie Ferdynanda Lipskiego który ma połówkę banknotu Peso Kolumbijskich. Tymczasem generał policji każe Komisarzowi Rybie aby znalazł Kilera.

Kiler dostaje pieniądze, samochód i mieszkanie gdzie też kupuje kasety z filmami sensacyjnymi aby być prawdziwym mordercą, gdy idzie do baru dowiaduje się że jest poszukiwany gdzie przez przypadek obezwładnia pracowników baru, informację o tym zdarzeniu dostaje komisarz Ryba który postanawia przyjąć do współpracy Wąskiego - człowieka Siary.

Kiler idzie do domu Ewy gdzie ją obezwładnia, gdzie postanawia jej nie zabijać, mówi jej że nie jest mordercą a zwykłym taksówkarzem, dziennikarka jej nie wierzy gdzie Kiler mówi jej że dostał zlecenie zabicia Lipskiego. Ryba spotyka się z Wąskim gdzie mówi mu żeby mówił co robi Siara i Kiler.

Do Kilera przychodzi Gabrysia żona Siary, która mu mówi kim jest Siara, Kiler daje jej 300$ na różne wydatki, Gabrysie zauważa Ewa.

Kiler w przebraniu dostawcy Pizzy przychodzi do biura Lipskiego że mu mówi że Siara wydał na niego wyrok, Lipski każe Kilerowi aby zabił Siarę co sprawa się komplikuje. Kiler postanawia pójść do Kudłatego, byłego współwięźnia który wraz z Jerzym i Ewą kręcą film który przypomina informację ze serwisu informacyjnego w którym podają informację o wypadku samochodowym w którym zginął Lipski.

Kiler podrzuca Siarze film który nagrał gdzie potajemnie wkłada do odtwarzacza gdzie pokazuje Siarze film, Siara jest zadowolony z wykonania zadania gdzie daje mu połówkę Peso Kolumbijskich. Wąski mówi Rybie gdzie mieszka Kiler, gdzie Ryba wraz z Brygadą Antyterrorystyczną wkracza do mieszkania Kilera, ale Kiler ucieka gdzie zastaje w samochodzie Wąskiego który mu mówi że to on go wsypał, wściekły Kiler wyrzuca Wąskiego z Samochodu.

Kolejnym zadaniem Kilera jest pokazanie Lipskiemu zwłok Siary, gdzie Kiler podaje do kawy środek nasenny gdzie Siara zasypia. Kiler z pomocą Ewy i charakteryzatora podobniają Siarę wyglądającego na nieżywego. Lipski jest zadowolony z wykonania zadania, gdzie daje Kilerowi swoją połówkę Peso kolumbijskich.

Dochodzi do Strzałów w których strzelają się ludzie Siary i Lipskiego, całe te zdarzenie filmuje Ewa, gdzie dochodzi też do spotkania Siary i Lipskiego którzy się biją, gdzie zostają aresztowani przez Rybę, gdy Gabrysia zauważa aresztowanego Siarę to mdleje.

Gdy Kiler idzie na Cargo to zastaje mężczyznę, którego podwoził w dzień gdy zabito Gilotynę, a także co wsypał Kilera o zabójstwo, okazuje się że to prawdziwy Kiler który jest zły że zabawił się jego kosztem, gdy chce zabić Jerzego Kilera to aresztuje go Ryba, który informuje media że pomylił się ze aresztował niewinnego Kilera.

Kiler z Ewą idą na Cargo, gdzie dostają dużo pieniędzy, gdzie myślą co z pieniędzmi zrobić?. Gdzie na końcu dowiadujemy się że Killer pieniądze przekazał polskiej kinematografii, a potem żałował.

CiekawostkiEdytuj

Obsada Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.