FANDOM


Kiler-ów 2-óchpolski film komediowo-sensacyjny z 1999 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego. Kontynuacja filmu Kiler z roku 1997. Zdjęcia odbyły się latem 1998.

Opis

2 lata po wcześniejszych wydarzeniach Jerzy Kiler stał się człowiekiem sławnym, gdzie spotkał się min z Michaelem Jacksonem, papieżem Janem Pawłem II czy z prezydentem Polski, z którym ma zagrać w tenisa, w czasie gry dzwoni do niego narzeczona Ewa, która mu mówi że musi przejąć transport złota na Cargo.

Mecz tenisowy Kilera ogląda w telewizji Siara, który chce zabić człowieka przez którego trafił do więzienia, gdzie też zlecił zabójstwo Kilera Szakalowi - najlepszego mordercy na świecie, morderce odbiera Wąski gdzie zabiera go do kortu tenisowego w którym gra Kiler. Szakal wrzuca piłkę tenisową w której jest ukryta bomba, gdy Kiler rzuca do prezydenta piłkę tenisową, bomba uderza w prezydenta, który trafia do szpitala.

O zamachu na prezydenta dowiaduje się Komisarz Ryba, który podejrzewa że z tym jest związany Kiler który właśnie grał z nim, Kiler spotyka się z Ewą i Waldkiem, gdzie informuje pracownika Cargo że odbierze transport złota w sobotę o 11:00.

Gdy Wąski idzie do więzienia, widzi że został wypuszczony Ferdynand Lipski ze względu na ślub córki, gdzie od razu informuję o tym Siarę. Kiler idzie na spotkanie z okazji uroczystego odsłonięcia obelisku poświęconemu Kilerowi, okazuje się też że na uroczystości jest Szakal, gdzie strzela na obelisk, który upada na generała, który trafia do szpitala.

Kiler prosi Rybę aby go schronił w więzieniu, tymczasem Siara spotyka się z naczelnikiem więzienia, gdzie pokazuje mu sobowtóra, gdy prosi aby naczelnik zamknął oczy to prawdziwy Siara ucieka z więzienia. Ryba też się spotyka z naczelnikiem więzienia gdzie prosi naczelnika o schronienie Kilera, naczelnik się nie zgadza, gdy Ryba zauważa fałszywego Siarę, urządza więzienny bunt wmawiając że naczelnik je ze Sheratona zupę.

Siara spotyka się z Lipskim, gdzie razem postanawiają zabić Kilera gdzie Lipski mówi Siarze aby odwołał Szakala, tymczasem do Kilera przychodzi aktor Olaf Lubaszenko wraz z narzeczoną Aldoną Lipską, która jest zachwycona Kilerem, gdy oboje wychodzą, do Kilera wchodzi szakal, który od razu strzela do Kilera, gdzie zdjęcia przesyła Siarze, Lipski jest zły, gdyż Kiler ma w sobotę odebrać złoto, gdzie do tego potrzebują sobowtóra, którym jest Kubański pułkownik Jose Arcadio Morales, który do złudzenia przypomina Kilera.

Ewa jest w szoku gdy widzi Kilera zakrwawionego, okazuje się że krew to Nalewka babuni a Szakal strzelił w papierośnicę. Kiler postanawia zapuścić bokobrody aby być niepoznawalnym, gdzie potrąca Donę, która pokazuje mu zaproszenia na ich ślub w sobotę o 13:30, gdy Dona całuje Kilera, zauważa to Ewa, która go policzkuje. Wąski spotyka się z Szakalem, gdy Szakal odjeżdża to ma złudzenia że ciągle widzi Kilera, gdzie prosi taksówkarza aby zabrał go do kościoła, gdzie upada na podłogę.

Siara i Wąski przyjeżdżają odebrać Moralesa, gdzie widzą że przyjechał z gitarą i ze samochodem. Kiler spotyka się z Gabrysią gdzie uprawiają razem seks, gdy przychodzi Siara Kiler chowa się pod łóżko, gdzie słyszy że Siara mówi Gabrysi że Kiler nie żyje, gdy Siara wychodzi Kiler ucieka do toalety gdzie spotyka się oko w oko z Moralesem. Po tym zdarzeniu Kiler ucieka z willi Siary.

Ewa spotyka się z Lipskim, gdzie Lipski zabiera Ewę na przejażdżkę, gdzie też spotyka swoją córkę Donę, gdy Ewa widzi że w samochodzie Dony ukrywa się Kiler, Ewa zrywa z nim. Siara i Wąski przy pomocy nauczyciela języka polskiego uczą Moralesa języka polskiego, okazuje się że trudno nauczyć Moralesa polskiego, gdy do willi Siary przychodzi Ryba, Siara ukrywa się przed nim, Wąski przedstawia Moralesa jako pisarza i eseistę z Kuby.

Na Służewcu Siara mówi Lipskiemu o Moralesie, gdzie przychodzi do nich Dona, gdzie mówi tacie że żeni się z Kilerem, który żyje. Siara i Lipski są źli że ich wróg jeszcze żyje, gdzie Wąski przyprowadza Siarze - Jarosława, Mirosława i Zbigniewa, którzy są Młodymi Wilkami.

Gdy Dona wychodzi z mieszkania Kilera, przychodzą Młode wilki w poszukiwaniu Kilera, gdy słyszą dzwonek telefonu okazuje się że Kiler ukrył się przed nimi w walizce, gdzie wożą go do Lipskiego.

Morales przyjeżdża na Cargo, gdzie spotyka się z Waldkiem, Morales pokazuje Waldkowi tablice w której pisze że nie może mówić, gdy Waldek mówi mu że chce pojechać do Hiszpanii na wakacje, Morales gra mu utwór flamenco.

Gdy konwój ze złotem przyjeżdża do biurowca Lipskiego, Siara zmienia kolor samochodu ze złotem na kasy fiskalne, gdy idą świętować Kiler ucieka z walizki gdzie ucieka wraz z samochodem ze złotem, gdy jedzie do domu spotyka Ewę, Kiler tłumaczy jej że nie kocha Dony tylko jej, gdy Ewa widzi Moralesa. Kiler idzie do samochodu, gdzie zaczyna walczyć z Moralesem, gdy Kiler zostaje trafiony sztabką. Morales kładzie nieprzytomnego Kilera do przystanku autobusowego, gdzie oddaje mu kilka strzałów. Zdarzenie widzi Siara i Młode wilki.

Siara i Morales świętują swój sukces, gdy Gabrysia widzi Moralesa jest zła że Morales zabił Kilera, później do Siary dzwoni Lipski który jest zły że Morales zabił Kilera gdyż Dona się żeni z Kilerem, Siara postanawia podmienić Moralesa, gdy ślub się zaczyna przychodzi Ewa, okazuje się że Morales to Kiler, gdzie ucieka do Ewy, okazuje się że zastrzelony Kiler to Morales, gdzie podmieniają Moralesa do kościoła, Siara i Lipski też uciekają. Dona się ożeniła z Moralesem, a Gabrysia poznała Szakala w kościele.

Gdy Siara i Lipski jadą ciężarówką ze złotem to zatrzymuje ich patrol policji, okazuje się że ich zatrzymały Młode wilki i Wąski który żąda przeprosin od Siary i Lipskiego, gdzie sam Wąski postanawia przejąć ciężarówkę ze złotem, gdzie gdy ciężarówka sama odjeżdża, przyjeżdża brygada antyterrorystyczna z komisarzem Rybą, która aresztuje Siarę, Lipskiego, Wąskiego, Radosława i Mirosława okazuje się że jeden z Młodych wilków Zbigniew to policjant, który miał za zadanie schwytać Siarę i Lipskiego.

Gdy Kiler z Ewą jadą samochodem, to brakuje benzyny gdzie łapią ciężarówkę ze złotem, gdzie postanawiają przewieść je do banku, a potem Kiler postanawia zacząć nowe życie.

Ciekawostki

  • Siara zmienił ciężarówkę ze złotem na H. Kwinto kasy fiskalne, jest to aluzja do filmu Vabank.
  • W scenie gdy Szakal strzelał do Kilera to pojawił się sobowtór ze zmienionymi włosami, sobowtór również się pojawił w scenie gdy Ewa podrzucała Kilerowi Moralesa.
  • Gang Młode wilki jest to nawiązanie do filmu Jarosława Żamojdy pod tym samym tytułem z 1995r. gdzie też można zobaczyć samochód, którym się poruszał jeden z bohaterów filmu Żamojdy.

Obsada


Puzzel To jest dopiero zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.