FANDOM


Pieniądze to nie Wszystko - komedia polska z 2001 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego. Autorem scenariusza jest Jarosław Sokół.

ObsadaEdytuj


OpisEdytuj


Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Akcja filmu rozpoczyna się na dachu w Warszawie, z którego zamierza skoczyć Tomasz Adamczyk. Powstrzymuje go kominiarz. Następnie Tomasz postanawia opowiedzieć kominiarzowi historię.

Akcja obecnie dzieje się w samochodzie, gdzie znajduje się Tomasz z żoną, szwagrem i z ochroniarzem. Wracają z Międzyzdrojów do Warszawy. W pewnym momencie Tomasz zatrzymuje samochód, gdyż jest blokada drogi. Żona, szwagier i ochroniarz lecą helikopterem. Tomasz zamierza dojechać do stolicy skrótem, ale dochodzi do wypadku.

Trzy osoby wspominające prace w PGR-rze znajdują wino Platon, nagrodę Tomasza, gazetę, a także samochód z rannym Tomaszem. Do znalazców dołącza też kierowca Rysiek, który jest szwagrem jednego z nich. Znalazcy zabierają Tomasza do PGR-u. Następnie zakładają rajtuzy na głowy, aby nie być rozpoznawani.

Ludzie zabierają Tomasza do zaufanej kobiety. , która mieszka tymczasowo, gdzie gdy Tomasz chce wpisać osobom czek, to mówią że pomyślą, Tomasz chce uciec, ale spada na dół gdzie łamie nogę.

Pracownicy dawnego PGR-u idą do sklepu, gdzie chcą zadzwonić do żony Tomasza, ale ona myśli że to pomyłka. Potem zabierają Tomasza na przejażdżkę. Na tej przejażdżce dzwonią do szwagra Tomasza z informacją o okupie, ale szwagier myśli że bredzą. Po powrocie Tomasz daje jednej z osób czek, ale nie został on wpłacony. Wtedy Bogumił (jeden z nich) zdejmuje rajstopy, a następnie zamierza zabić Tomasza. Ostatecznie postanawia, że jeśli Tomasz w ciągu 30 dni nie zrobi dla nich jakiegoś interesu to zostanie zabity.

Tomasz chce uciec. Ogłusza Bogumiła, znajduje samochód i wraca do Warszawy, gdzie dowiaduje się że żona daje mu rozwód i że został zwolniony. Akcja znowu trafia na dach, gdzie prawie dochodzi do wypadku. Potem Tomasz postanawia wrócić na wioskę, gdzie wraz z mieszkańcami zakłada z mieszkańcami firmę Drink-Pol, która będzie produkować wino Plotyn. W pewnym momencie do Drink-Polu przyjeżdżają ludzie z firmy Pol-Vinex, którzy grożą zamknięciem firmy, ale pracownicy wyrzucają konkurentów.

Do wioski przyjeżdża żona Tomasza, szwagier i cały Pol-Vinex, którzy chcą aby Drink-Pol przerwał produkcję. Żona prosi Tomasza że wycofa rozwód, a szwagier przywróci go do pracy i da mu 40% udziałów. Tomasz odmawia, po czym zaczyna się bitwa. Ludzie Pol-Vinexu trafiają w pułapkę i Drink-Pol wygrywa. Dochodzi jednak do tragedii, którą wywołuje właściciel sklepu - dochodzi do pożaru budynku w którym robi się spirytus.

Kilka dni później do wioski wraca Tomasz i zachęca mieszkańców do pracy w jego nowej firmie. Przypadkowo potyka się o jakiś kabel i wyciąga go. Okazuje się, że właściciel sklepu od dawnych lat kradł mieszkańcom wioski prąd.


Tu kończą się szczegóły dotyczące fabuły lub zakończenia utworu.


Linki zewnętrzneEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.