FANDOM


Pogoda na Jutro - film polski z roku 2003 w reżyserii Jerzego Stuhra.

Fabuła

Józef Kozioł, od 17 lat ukrywa się w klasztorze. Kiedyś był nauczycielem, potem został wyrzucony za poglądy w Solidarności, później został kierowcą karetki pogotowia, ale przez przypadek potrącił samochód pijanego sekretarza PZPR-u i od tego czasu ukrywa się w klasztorze, pewnego razu zakonnicy proszą go aby zaśpiewał na konkursie religijnym, Józef z niechęcią się zgadza.

Na festiwalu zjawiają się żona Józefa Renata i syn Marcin, którzy zauważają Józefa, podczas wręczenia nagród Renata zaczyna rozmawiać z mężem, zakonnicy zabierają mu statuetkę, a Józef musi powrócić do domu.

Józef trafia do domu, gdzie spotyka 16 letnią Kingę, która nie pamięta ojca, 20-letnią Olę oraz konkubenta żony Czesława, który postanawia ugościć Józefa w swoim garażu, później Kinga informuje ojca że ma się spotkać z Olą, także spotyka się z synem który jest asystentem polityka Cichockiego, także oferuje mu pracę.

Józef przed spotkaniem z Olą widzi szpital w którym pracował, a także swoją kamienice, spotyka się z Olą, okazuje się że teraz pracuje w Telewizji w skandalizującym Reality Show gdzie gra dziewczynę o imieniu Claudia która szuka narzeczonego.

Józef spotyka się z przedstawicielem w sprawie kamienicy w której mieszkał, Józef prosi Kingę aby włączyła telewizor w którym jest emitowany program z Claudią.

Józef dostaje pracę u Cichockiego, gdzie ma go wozić samochodem na spotkania polityczne, gdyż jest kandydatem na posła do sejmu, także idzie do stacji telewizyjnej, gdzie widzi swoją córkę, która gra Claudię. Renata dowiaduje się o tym że Józef był u Claudii, gdzie go prosi aby się nie spotykał z córką w telewizji, ale Józef nadal się z spotyka z Olą w telewizji.

Józef idzie do dyskoteki, w poszukiwaniu Kingi, gdzie widzi że Kinga zaczyna się bić z właścicielem, także zostaje wyrzucona z dyskoteki, Józef chce przywrócić córkę do porządku, ale Kinga zostaje potrącona przez samochód kandydata na Posła Edwarda Gzyla, Józef widzi że chłopak Kingi, narkoman uciekł z miejsca wypadku. Józef prosi polityków aby zawieźli córkę do szpitala w którym pracował.

Do Szpitala przychodzi Renata, która jest zła na męża, po czym przychodzi syn razem z ekipą TV, gdzie mówi o wypadku, ale pielęgniarka wyprasza ekipę ze Szpitala. Józef prosi żonę aby poinformowała Policję o narkotykach, ale Renata nie chce tego zrobić, także widzą protest przeciwko programowi córki Józefa.

Józef rozmawia z córką w szpitalu, gdzie mówi jej o całym wypadku. Wieczorem Józef czuje u siebie skurcz i prosi Marcina, żeby dalej zawiózł Cichockiego.

Nazajutrz Józef reklamuje kampanię wyborczą, ale zostaje obrzucony jajkiem przez staruszka, także jedzie do klasztoru gdzie rozmawia z przełożonym, zrywa róże które daje córce.

Józef widzi Policję w mieszkaniu Czesława, który robi Renacie awanturę, Renata źle się czuje. Józef widzi w telewizorze program Claudii, nagle przychodzi Czesław, który informuję Józefa że Renata zasłabła, w karetce Renata prosi Józefa, aby nie przychodził do telewizji, gdyż Ola przygotowuje się do finału programu w telewizji.

Józef widzi kręconą reklamę z Cichockim, Marcinem i jego dziewczyną Magdą, po zakończeniu zdjęć Marcin prosi tatę aby pilnował Cichockiego i Magdę gdyż jedzie do szpitala.

Pijany Cichocki każe Józefowi zawieść go do telewizji na show Claudii, Józef odmawia, gdzie też kłóci się z Cichockim, Magda ucieka, przyjeżdża Policja, gdzie okazuje się że Cichocki nie ma dokumentów gdyż ma na sobie kostium, Józef i Cichocki trafiają na izbę wytrzeźwień, Józef wychodzi gdyż nic nie pił, a Cichocki ma dużo promili alkoholu i to on trafia na wytrzeźwienie, Cichocki zwalnia Józefa i każe zwołać konferencje.

Józef postanawia wyjechać, ale spotyka Marcina, który jest zły za niepilnowanie Cichockiego, Marcin też jest zwolniony gdyż partia upadła, okazuje się że ktoś ukradł Jaguara syna, Marcin sam się okalecza, gdzie prosi ojca aby wezwał pogotowie, prosi też aby powiedział że został pobity, Józef z niechęcią wzywa pogotowie.

Józef idzie do telewizji, gdzie wybija szybę kalecząc Olę, Józef również zostaje pobity przez ochroniarzy, gdzie oboje trafiają do tego samego szpitala, co pozostała rodzina.

Józefa wypytuje policjant w sprawie pobicia Claudii, informuje Józefa że trafi do więzienia, Józef też spotyka się z przyjaciółką która informuje Józefa że od teraz jest już właścicielem kamienicy. Józef spotyka się z rodziną by o tym powiedzieć, ale rozmowę przerywa komunikat, w którym pewna osoba zadzwoniła do szpitala z informacją że w szpitalu jest podłożona bomba, dochodzi do ewakuacji personelu szpitala, także ucieka Józef.

Józef po ostatnich wydarzeniach mieszka w schronisku dla bezdomnych, obserwuje również swoją rodzinę, widzi że Kinga jest z porządnym chłopakiem, Renata, Marcin i Magda zakładają sklep w kamienicy, także widzi że Magda spodziewa się dziecka, Józef widzi też Cichockiego który teraz przeprowadza dzieci po pasach, w schronisku dla bezdomnych Józef dowiaduje się z telewizji że Czesław, były konkubent Renaty trafił do więzienia, gdyż kradł samochody z jego willi, widzi również Olę, która została pogodynką w telewizji, Józef jest zadowolony.

Renata i Kinga zauważają Józefa, który zmienił wiarę na Hinduizm, Renata i Kinga odjeżdżają, gdyż obawiają się że będzie tak samo jak poprzednio.

Obsada

Ciekawostki

  • Jerzy Stuhr, grał w filmie, a stanął w filmie za kamerą i nawet pisał scenariusz
  • W Filmie wystąpił zespół Myslovitz z Arturem Rojkiem na czele

Linki Zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.