FANDOM


Styl do poprawy
Ten artykuł wymaga dopracowania zgodnie z regulaminem i zaleceniami edycyjnymi.

Należy poprawić w nim: dodać infobox i kategorie

Saga Zmierzch: Przed Świtem cz 1 - film produkcji USA z 2011 roku w reżyserii Billa Condona, jest to kontynuacja filmu Zmierzch, Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu i Saga Zmierzch: Zaćmienie.

OpisEdytuj

Początek filmu pojawia się gdy zaproszenia na ślub Belli i Edwarda dostają Volturi, Charlie, Mama Belli i Jacob, który ze wściekłością wybiega z domu.

Trwają przygotowania do ślubu, Edward mówi Belli gdy został wampirem, to początkowo atakował ludzi, gdzie od tej pory już tego nie robi, tymczasem przyjaciele zapraszają Edwarda na wieczór kawalerski, wieczorem Belli śni się jej ślub, gdzie widzi tylko członków Volturi, a obok nich są zakrwawione ludzie.

Tymczasem gdy Alice przygotowuje Bellę do ślubu, przychodzi jej mama, która jest szczęśliwa z dnia córki, gdzie daje jej prezent, podczas ślubu Bella i Edward składają tak i stają się małżeństwem, gdzie podczas przyjęcia ślubnego wszyscy składają dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności, gdzie przychodzi też Jacob, który życzy Belli, a także mówi aby nie stała się wampirem.

Bella i Edward wyjeżdżają na podróż poślubną do Rio de Janerio, gdzie obecnie trwa karnawał, gdzie później jadą na wyspę Esme, gdzie pierwszy raz uprawiają seks, nazajutrz Bella myśli że jest wampirem, a tak naprawdę nie jest. Tymczasem Jacob wciąż martwi się o Bellę.

Bella gdy chce zrobić jeść, zaczyna wymiotować, gdzie odkrywa że jest w ciąży, gdzie mówi o tym Edwardowi, gdzie się okazuję że jeśli Bella urodzi dziecko, może umrzeć. Edward aby uratować Bellę, chce dokonać aborcji, Bella prosi Rosalie aby nie robili tego.

Bella i Edward powracają do Forks, gdzie informują najbliższych że Bella jest chora, przychodzi Jacob, który jest szczęśliwy że Bella nie jest jeszcze wampirem, gdy widzi Belle że jest w ciąży, jest zły na nią że mu o tym nie powiedziała, z domu Cullenów wychodzi ze wściekłością, gdzie o ciąży Belli dowiaduje się stado Wilkołaków, którzy dowiadują się że jeśli dziecko Belli może przyjść na świat, to może być niebezpieczne, gdzie postanawiają zabić Bellę, Cullenów informuje o tym Jacob, który postanawia też chronić Cullenów i Bellę.

Bella jest wychudzona, gdzie aby być w normie, musi być krew, tymczasem dochodzi do pierwszej konfrontacji Wampirów i Wilkołaków, gdy Bella dostaje soku z krwią, wylewa, co się okazuje że jest jej słabo, gdzie czuje skurczy, gdzie Cullenowie postanawiają przyjąć ciąże Belli, gdzie podczas cesarskiego cięcia Rosalie, czuje krew Belli, gdzie poród odbiera Edward. Tymczasem do domu Cullenów przychodzą wilkołaki, którzy chcą zabić Bellę, gdzie Jacob prosi aby nie skrzywdzili Belli.

Bella umiera, Edward aby uratować Bellę, postanawia przemienić ją w wampira, gdzie podczas snu Bella widzi wszystko co widziała, gdy wszyscy stoją przy Belli, to Bella otwiera oczy.

Błędy w filmieEdytuj

  • Przebywając na Wyspie Esme, skóra Edwarda Cullen nie błyszczała się w promieniach słońca.

CiekawostkiEdytuj

  • Film był krecony w Vancouver (Kanada), i w Brazylii
  • 16 Listopada 2012 roku w kinach będzie wyświetlana druga część filmu
  • Suknię ślubną Belli Swan zaprojektowała Carolina Herrera[1].

ObsadaEdytuj

Cullenowie, Swanowie i Blackowie

Wilkołaki

Volturi

Klan Denali

Linki ZewnętrzneEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. twilightinpolish.ning.com/profiles/blogs/suknia-lubna-belli
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.