FANDOM


Seksmisja – film polski z 1984 r. w reżyserii Juliusza Machulskiego.

ObsadaEdytuj

FabułaEdytuj


Uwaga: W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Akcja rozpoczyna się w roku 1991, gdy z helikoptera wysiada profesor Kuppelweiser, a wraz z nim dwoje ludzi Maks i Albert. Później rozpoczyna się konferencja prasowa, gdzie profesor mówi, że Maks i Albert zostaną poddani hibernacji, aż do 1994 r., Po konferencji prasowej przebieg hibernacji się zaczyna.

Maks i Albert budzą się na początku w centrum operacyjnym, a później w pokoju, gdzie przychodzą trzy kobiety ze śniadaniem. Okazuje się że oni obudzili się nie w 1994 r., a w 2044 r. Wychodzi na jaw, iż prof. Kuppelweiser nie żyje, gdyż stworzył bombę atomową typu M, gdzie została wysadzona na cały świat, zabijając wszystkich mężczyzn. Płeć żeńska nadal istnieje. Ze względu na napromieniowanie wszyscy ukryli się w podziemnym świecie. Maks i Albert próbują uciec, jednakże drzwi są pod napięciem.

Nazajutrz Maks chce pocałować jedną z kobiet, ale ona go policzkuje i obezwładnia, i grozi mu śmiercią. Wieczorem obaj panowie przechodzą na ty.

3 dnia Maks i Albert wychodzą spoza pokoju. Po pewnym czasie znaleźli jabłoń, na której rosną dwa jabłka. Panowie spożywają je. Następnie przychodzi Jej Ekscelencja i karci mężczyzn za łakomstwo.

Dr Lamia chce porozmawiać z jedną z najstarszych kobiet na temat mężczyzn. Trafia do 88-letniej Julii Nowak, gdzie Lamia daje jej dżem truskawkowy. Julia Nowak widząca mężczyzn wpada w euforię.

Maks i Albert po raz drugi postanawiają uciec, jednakże kolejna próba zakończyła się niepowodzeniem. Kobiety im przekazały, iż mogą im wybaczyć pod warunkiem, iż podpiszą dokument. Okazuje się, iż dokument zawiera zgodę na kastrację. Gdy próbują znowu uciec pokazuje im się parlament i przewodnicząca obrad, która omówiła im nową wersję historii.

Po dowiedzeniu się, iż na uszach mają nadajniki zdejmują je, przy czym po raz kolejny uciekają. Trafiają do kopalni, skąd znaleźli gazetę omawiająca prawdziwą historię świata (stworzenie bomby atomowej typu M, kryzys gospodarczy Stanów Zjednoczonych). Później trafiają do swoistego rezerwatu, gdzie znajdują się niezdyscyplinowane kobiety. Po złapaniu ich przez szpiegów rezerwatu ponownie uciekają i trafiają do Lamii, która zabiera ich do planetarium.

Mężczyźni zostali po raz kolejni złapani i poddanie operacji. Lamia po awarii prądu wykonuje liczne sabotaże i uwalnia mężczyzn. Podczas operacji Maks rozpoznaje swoją córkę, która przeżyła. W czasie krótkotrwałej narkozy Maks i Albert mieli sen, w którym trafiają do roku 1994. Po narkozie wraz z Lamią uciekają, obezwładniając dwie strażniczki.

Całej trójce udało się wydostać, jednakże po wykonaniu kilku kroków trafiają w nieznaną powłokę. Po jej zerwaniu nożem okazało się, iż cała akcja została sfingowana, a napromieniowanie ustało po roku. Po zobaczeniu latającego bociana zdejmują skafandry i zaczynają żyć normalnie. W tym samym czasie ucieka inna z kobiet w celu złapania ich, jednakże po stosunku seksualnym z Albertem zmienia się. Następnego dnia Maks i Albert włączają telewizor i ukazuje im się wiadomość, omawiająca ich kastrację.

Tego samego dnia do domu wchodzi Wielka Ekscelencja (za pomocą windy w szafie). Widząc Maksa i Alberta ucieka. Okazało się, iż był jedynym mężczyzną żyjącym na świecie (poza hibernowanymi). Po umowie, w której Maks, Albert i ich towarzyszki mają zamieszkać wzamiam za zachowanie tajemnicy (zaakceptowana przez Wielką Ekscelencję), on pokazuje mężczyzną, jak porozumiewa się po kobiecemu.

Później Maks i Albert w przebraniu kobiet, idą do centrum porodowego, gdzie tworzą chłopców, po czym gdy siostra oddziałowa wyjmuje jedno z dzieci. Widząc u dziecka penisa wpada w panikę.


Tu kończą się szczegóły dotyczące fabuły lub zakończenia utworu.


CiekawostkiEdytuj

  • Film sam w sobie jest antyutopią - prezentuje świat totalitarny, zakłamany oraz podporządkowany władzy (tutaj Jej Wielkiej Ekscelencji).
  • Seksmisja, jest to jeden z najgłośniejszych filmów PRL-u.
  • Podczas premiery filmu zostało wycofane słowo Kierunek Wschód, tam musi być jakaś cywilizacja które obrażało ZSRR. Po upadku Związku Radzieckiego i komunizmu w Polsce te zdanie przywrócono.
  • W 2010r. Seksmisja została zrekonstruowana przez grupę cyfrową Kino RP, cyfrowa premiera filmu odbyła się 4 czerwca o godzinie 21:00 w Telewizji TVN, a później cyfrowa wersja była wyświetlona w Multikinie, i w innych kinach studyjnych.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.