FANDOM


Styl do poprawy
Ten artykuł wymaga dopracowania zgodnie z regulaminem i zaleceniami edycyjnymi.

Należy poprawić w nim: dodać infobox, przejrzeć fabułę

Show - film produkcji polskiej z 2003 roku w reżyserii Macieja Ślesickiego.

OpisEdytuj

Głównym bohaterem filmu jest Czarek - oszust, który udaje bioterapeutę, pewnego dnia do Czarka przychodzą dwaj mężczyźni z kobietą w ciąży, mówią mu że spędził noc z ich siostrą Beatką, która potem zaszła z nim w ciąże, a Czarek uciekł, domagają się aby Czarek się ożenił z ich siostrą. W czasie ślubu Czarek ucieka, gdzie trafia do samochodu przyjaciela.

Wieczorem gdy przyjaciel Czarka chce odebrać z jego mieszkania pieniądze, to nagle przychodzi brat Beatki, który wyrzuca przyjaciela Czarka przez okno, gdy Czarek to zauważa, ucieka, gdzie zostaje potrącony przez Alę, która mu mówi że zakwalifikowała się do Reality Show, w którym uczestnicy czują się jak więźniowie, gdy Czarek o tym się dowiaduje postanawia sam trafić do programu, gdzie mu się udaję.

Czarek, Ala i pozostali uczestnicy programu trafiają na wyspę, gdzie tam znajduje się ich dom, poznają też prowadzącą programu Dorotę, która informuje że będzie się z uczestnikami komunikowała się przez mikrofon, gdzie także informuje uczestników że ten kto wygra Reality Show to otrzyma 2,000,000 zł oraz samochód osobowy.

Czarek prosi uczestników aby się przedstawili, gdzie wśród nich jest min: polityk, hydraulik którego porzuciła żona z dzieckiem czy żołnierz, program oglądają min rodzina z dziećmi, emeryci, żołnierze, bracia Beatki. Tymczasem uczestnicy programu dostają zapas wódki, gdzie organizują imprezę.

Jedna z uczestniczek mówi Ali że zdradziła swojego męża z listonoszem, później Czarek prosi Dorotę aby włączyła telewizor, ponieważ leci film Człowiek z marmuru, Dorota informuje Czarka że uczestnicy muszą zagłosować czy chcą oglądać film, ale tylko 2 osoby chcą obejrzeć film, gdy Dorota mówi czy uczestnicy chcą obejrzeć skoki narciarskie z Adamem Małyszem, to głosuje każdy z wyjątkiem Czarka który nie lubi skoczka. Oburzony Czarek idzie na ryby, gdzie dołącza do niego Ala, gdzie złowili szczupaka, ale Dorota każe Czarkowi wyrzucić szczupaka, tymczasem mąż uczestniczki bije listonosza za romans z jego żoną.

Nazajutrz uczestniczka Monika gdy się budzi, traci przytomność, gdzie Dorota informuje uczestników że Monika nie żyje, gdzie informuje uczestników czy chcą przerwać program czy nie, jednak każdy postanawia zostać na wyspie, gdzie Dorota informuje uczestników że Monikę zrobią komputerowo, jednak Czarek nie nabrał się na animację komputerową, gdzie później okazuje się okazuje że Monika żyje.

Gdy uczestnicy biorą udział w zawodach wodnych, jedna z uczestniczek uderza Euzebiusza w głowę, wieczorem Czarek mówi Ali że jest z domu dziecka, gdzie również miał brata, który został porażony prądem i zmarł, rozmowę przerywa Dorota, która informuje uczestników że przyjadą do nich rodzice, później Czarek z Romanem postanawiają wejść do dwóch pokojów prywatnych, gdzie Czarek przypadkowo wchodzi do pokoju Romana.

Gdy przyjeżdżają do uczestników znajomi Czarek sam zostaje w domu, gdzie Dorota informuje Czarka że ktoś na niego czeka, okazuje się że to Beatka, która informuje Czarka że ich dziecko to dziewczynka, gdzie też wspomina mu wyroki więzienne, gdy wszyscy jedzą obiad Dorota mówi wszystkim że sprawdziła kryminalną przeszłość Czarka wspominając mu że przebywał w więzieniu za gwałty i oszustwa, gdzie mówi mu że uczestnicy muszą zdecydować czy Czarek zostanie w programie, gdzie nagle Ali ość się wbiła, gdzie nagle Czarek ratuje jej życie.

W nocy Dorota i realizator zauważają że Euzebiusz dostał mrgawek, gdzie wzywają lekarza, który potwierdza zgon, okazuje się że ktoś mógł go otruć, prowadząca informuje uczestników że Euzebiusz nie żyje, a na jego miejsce wejdzie nowy uczestnik Piotr, gdzie informuje też że widzowie muszą zdecydować czy program zostanie zdjęty z emisji czy też nie, ale większość chce by program trwał, gdzie nagle do prezesa stacji, w której jest kręcony reality show dzwoni człowiek z KRRiTV który informuje że jego stacja zostanie siłą wyłączona, prezes stacji wyrusza do Warszawy.

Piotr wita się z widzami, Czarek gdy nosi jego rzeczy do pokoju to znajduje pistolet i kajdanki, mówi uczestnikom że jest policjantem, gdzie też informuje uczestników że wśród nich może być morderca, to nawiązuje do Dziesięciu murzynków Agaty Christie.

W nocy obfite opady deszczu powodują powódź na wyspie, gdzie zostaje wyłączony prąd. W nocy gdy Dorota i realizator uprawiają seks, to zostają włączone kamery, które pokazują sylwetkę mordercy, gdzie nagle na podłogę upada Piotr, który łamie nogę, Czarek przeprasza Alinę, gdzie lądują w łóżku, gdzie nagle słyszą, że ktoś upadł, gdy Czarek idzie to zauważa w kałuży krwi Romana, gdy Dorota wstaje to zauważają z realizatorem sylwetkę mordercy oraz Czarka przy zwłokach Romana, podejrzewa że to Czarek mógł jego zabić.

Obfite opady deszczu powodują tym że brakuje w domu prądu, gdzie Dorota dowiaduje się z telewizji o największej powodzi w kraju, wieczorem uczestnicy mówią o tym dlaczego dotarli do programu, gdzie nagle Dorota drukuje zdjęcie mordercy, gdzie zauważa że Czarek ma takie same buty jak morderca. Gdy zdjęcie trafia do uczestników, to wszyscy atakują Czarka, gdzie go związują do wieży nadawczej, gdzie Czarek zauważa że Roman żyje, gdzie nagle wieża nadawcza spada, gdzie Czarek widzi że morderca wyrwał kabel wysokiego napięcia.

Tymczasem do mieszkania wchodzą Czarek i Roman, okazuje się że to Roman zabił Euzebiusza, gdzie mówi że następną ofiarą będzie Czarek, ale Czarek strzela do Romana, zostaje przywrócony prąd, gdzie Czarek i reszta dowiadują się że wszystko to było ustawione, okazuje się że Roman też żyje. Dorota jest zdziwiona że program był ustawiony, realizator mówi jej że wszystko było nagrywane nawet gdy prądu nie było, gdzie też pokazuje jej zdjęcia, Dorota jest zła na prezesa że o tym wiedział.

Czarek mówi uczestnikom że musi odejść, mówi im też dlaczego ukrywa się na wyspie, gdzie też postanawia popłynąć, gdzie prosi Alę, aby z nim popłynęła, ale ona mówi że ma największe szanse i chce zostać, z Czarkiem postanawia popłynąć Zenek. Bracia Beatki jadą na wyspę w celu odszukania Czarka, gdy Czarek i Zenek są w barze, oglądają program w którym widzą uczestników, którzy się cieszą że mogą wygrać. Czarek i Zenek postanawiają pójść za granicę.

CiekawostkiEdytuj

  • Scena z ciężarną siostrą gangsterów, była też pokazana w innym serialu Macieja Ślesickiego 13 posterunek.
  • Film był kręcony w Czersku (kościół w którym Czarek i Beatka brali ślub), Warszawie, w Jeziorze Śniadrwy na Mazurach (filmowa Wyspa)

ObsadaEdytuj

Linki ZewnętrzneEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.