FANDOM


Tytus Bomba - tytułowy bohater kreskówki Kapitan Bomba. Jest on najbardziej cenionym żołnierzem Gwiezdnej Floty, dowódcą gwiezdnego patrolu, w którego skład wchodzi także Janusz i Sebek. Jego ojcem jest Generał Lufa, a dziewczyną Andżela.

Wygląd Edytuj

Dość wysoki blondyn z niebieskimi oczami. Zazwyczaj nosi biały mundur i hełm.

Wyposażenie Edytuj

Kapitan najczęściej walczy z użyciem karabinu lub granatów. Przemieszcza się rakietą Orzeł 7 lub Orzeł 1.

Charakterystyczne zachowania Edytuj

Kapitan Bomba posiada kilka bardzo charakterystycznych zachowań. Zamiast komendy ognia krzyczy napier... Zabicie kosmity podsumowuje splunięciem i powiedzeniem tępy ch.... W podobny sposób wyraża się do swoich podwładnych.

Biografia Edytuj

Kapitan Bomba urodził się w roku 665 (należy przy tym pamiętać, że w Galaktyce Kurvix lata są znacznie krótsze niż na Ziemi). Ojciec od małego uczył go, jak zabijać kosmitów. Gdy wstąpił do Gwiezdnej Floty okazał się najskuteczniejszym żołnierzem. Zlecano mu różne trudne misje, a on zawsze wychodził z nich obronną ręką. W pewnym zakresie prowadził także działalność badawczą (np. badał granice kosmosu). Nazywano go Asem Gwiezdnej Floty - o tytuł ten rywalizował najpierw z Chorążym Torpedą. W roku 1997 został porwany przez Sułtana Kosmitów i skazany na śmierć. Udało mu się jednak przeżyć egzekucję dzięki pomocy Chorążego Głusia.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.